גם בפייסבוק, אינסטגרם ויוטיוב, כבר ביקרתם?

איך לראות בשינוי הזדמנות

אנו חיים בסביבה תחרותית והשוואתית, המובילה אותנו, פעם אחר פעם, לחוות עצמנו "לא מספיק טובים". ציונים לא מספיק טובים, גוף לא מספיק יפה, יכולת ביטוי לא מספיק רהוטה, חברים לא מספיק מקובלים וכדומה.
דומה כי ההרגל החזק ביותר של רובנו הוא להמעיט בערכנו וכאשר הרגל חזק מספיק, הוא הופך לטבע וטבע, כבר קשה מאד לשנות.
זאת ועוד, אנו גדלים על ברכי נורמות חברתיות הגורסות שאהבה עצמית היא פשע נרקיסיסטי מסוכן ופרגון למעשינו חייב לבוא רק מאחרים.
כאשר הדימוי העצמי הנמוך הופך לטבע, מאבד האדם את חדוות היצירה וההעזה.
כיצד אאמין ביכולתי ואעז ליצור בחיי את חלומותיי כאשר אני איני מספיק חכם/מוצלח/יכול?
מדוע שאבקש מאחרים לבטוח בי כאשר אני לא בוטח בעצמי?
הרבה פעמים אני רואה אצל אנשים שמבקשים זוגיות טובה עבור עצמם שהם לא מאמינים בעצמם וביכולתם להיות שותפים איכותיים בזוגיות שכזו.
הנקודה התחתונה היא, ששיפור הדימוי העצמי הוא בסיס הכרחי ליצירת שינוי.
על מנת ליצור את השינוי אני רוצה שתפעלו בצורה הבאה :
רישמו לעצמכם עשרה מקומות בהם אתם "לא מספיק" בעיניכם.מה אתם מפספסים בחייכם בגלל אותה אמונה עצמית או מחשבה או דפוס.רישמו לעצמכם עשרה מקומות בהם אתם כן חווים את עצמכם טובים ומוצלחים.במשך השבוע הקרוב, שלוש פעמים ביום הוקירו את עצמכם על מי שאתם וכמה אתם מוצלחים במקומות אלו.
אחד המאומנים שלי בעבר הרחוק פחד לבקש עבור עצמו שכר הולם בעבודתו וכתוצאה מכך, הרגיש ממורמר בכל פעם שהיה מגיע לעבודה או בכל פעם שנתנו לו פרוייקט חדש. לאחר ששוחחתי איתו, הסתבר שהאמונה שלו היתה שהעברית שלו לא מספיק טובה, שהוא לא ייצוגי ואינו בעל כושר מכירה. כשהכין רשימה של המקומות במסגרת העבודה בהם הוא כן מוצלח, נוכח לדעת שיש לו יתרונות לא מעטים והוא מאד חיוני בארגון בו הוא עובד, מה שעזר לו לאזור אומץ ולבקש העלאה מהמנהל הישיר שלו, וגם לקבל אותה כי היה בטוח ביכולותיו.