גם בפייסבוק, אינסטגרם ויוטיוב, כבר ביקרתם?

אימון אישי, אימון עסקי-סדרי העדיפויות שלי

אימון אישי, אימון עסקי של תות תקשורת ותוצאות

סדרי העדיפויות שלי

כולנו במהלך החיים מתמודדים בשגרת היומיום עם מגוון של לחצים ועומסים, גם רגשיים וגם פיסיים. כמו שאני אומר תמיד, הכל מתחיל ונגמר בראש. הווה אומר, לכל אדם יש את זכות הבחירה מה לעשות ואיך לעשות.  כמאמן אישי וגם מאמן עסקי פעמים רבות אני שומע ממנהלים בכירים שהם מבלים  כ10-12 שעות במקום העבודה ועוד שעתיים עד חמש ביום עוסקים בענייני עבודה כאשר הם כבר נמצאים עם בן/ת הזוג ועם המשפחה (טלפונים, SMS וכדומה).

אדם מצליח מקדיש את מירב זמנו לדברים שחשובים לו ולבניית מערך ההצלחה שלו, כמו: חזון, שליטה וצמיחה. לעומת זאת, אדם שמתמקד ברוב פעילותו רק במה שדחוף, עוסק בכיבוי שריפות ולא מגיע לפעילות כמו פיתוח ויצירתיות. אדם כזה יכול לחוות תסכול, לחץ, משברים, שחיקה ועייפות או עובד שמגיע לעבודה, מרוב עומס שיש לו, לא מצליח לעמוד בלוחות הזמנים  וחווה את אותם תחושות שליליות שלא משרתות אותו בכלל. כמאמן אישי וגם מאמן עסקי אני רואה בכך בעיה שכדאי לפתור.

מעבר לכך, אדם שמתמקד ברוב פעילותו בדברים לא חשובים ולא דחופים, בורח מאחריות וחווה בזבוז, קורבנות ובינוניות.

זליגת הלחץ מסביבת העבודה אל החיים האישיים היא אחת מהבעיות המתועדות והחמורות ביותר שיש לאנשים בחיי המשפחה. הפיתרון מתחיל בהפרדת המרחבים. אדם מצליח שמעוניין לשמור על איכות חיים שתשמור על תפקודו בכל התחומים מגדיר לעצמו שעות עבודה ברורות ומוגדרות וגם מרגיל את כל סביבתו בהתאם. כמאמן אישי ועסקי אני רואה זאת המון.

על מנת להגיע למיקוד פעילויותיכם במה שחשוב לכם, עליכם לציין לעצמכם מהם הדברים החשובים לכם בכל תפקידיכם בחיים (הורות, חברות, זוגיות, ניהול) ומתוך כך, מהן הפעילויות שאתם בוחרים לעשות בכל אחד מהדברים החשובים לכם.

כעת, הטיפ שלי בתור המאמן האישי וגם המאמן העסקי שלכם, כדי לתכנן תכנון שבועי מראש, עליכם להכניס לתכנון – קודם כל את אותם דברים ופעילויות שאתם מגדירים כחשובות. להשאיר קוביות זמן לטיפול בדברים דחופים, וללמוד להגיד לא – לדברים שלא חשובים לכם ובאים על חשבונכם.

האימון האישי שלכם, איך לנהל את עצמינו בחוכמה :

  1. עירכו רשימת "מכולת" של כל הפעילויות שלכם.
  2. זהו מה הדברים הכי חשובים לכם בחיים והתחילו למקם אותם תחילה בלו"ז השבועי שלכם על מנת שלא ייעלמו או לא תקדישו להם מספיק זמן ואז תחוו פספוס.
  3. עכשיו, סביב הפעילויות החשובות, מקמו את יתר הדברים.

אספר לכם סיפור על נשיא ארה"ב לשעבר ג'ורג' וו בוש. כאשר נכנס בפעם הראשונה לבית הלבן גילה מערכת משומנת שנבנתה עפ"י מידותיו של קודמו בתפקיד, קלינטון, ולמעשה תפקדה 24 שעות ביממה, ללא כל הפרדה בין בית לעבודה.

בוש שמעבר לכל יכולותיו (או חוסר יכולותיו…תלוי  את מי שואלים) מצטיין בניהול חיי משפחה, הגדיר והטמיע תוך זמן קצר ניהול במסגרת שעות עבודה ברורות כך שיום העבודה הסתיים אחה"צ ולאחר חודשים ספורים התברר שהעולם לא התמוטט וכל המטלות טופלו למרות נוהל העבודה החדש.

מחר נעסוק בלתת שירות ולא על חשבונינו.

רוצים לקבל עוד טיפים ומאמרים מתות? הרשמו למגזין שלנו.