גם בפייסבוק, אינסטגרם ויוטיוב, כבר ביקרתם?

אימון אישי – מאושר?

אימון אישי של תות תקשורת ותוצאות

מאושר?
המרדף אחר האושר, יתכן והוא הנושא המעניין ביותר והחמקמק ביותר בו משקיעים בני אדם את זמנם במהלך חייהם ובטח באימון אישי משקיעים בזה מאמץ. כולם רוצים להיות מאושרים אך במרבית המקרים יתארו במהלך חייהם מצב סטטי של פספוס, בזבוז וחוסר. מה הוא אם כך המרכיב המיוחד, הסוד הגדול, הטעם שבמתכון שמעסיק אותנו כל כך ונשאר כמעט תמיד מחוץ להישג ידינו?
אמנם לא ניתן בכמה פסקאות להגיע לשורש העניין אך בשיחה הזו בינינו אנסה כמאמן אישי להאיר אור על עיקרון בסיסי שישמש אולי להתחלה של עבודה עצמית אחרת ויאפשר התחלה של מסע בכיוון הנכון.
אם כך, עלינו להבין שעיקר הבעיה טמונה בכך שרובינו מתייחסים למושג אושר דרך המשוואה הבאה: "אם יהיה לי X, אהיה מאושר" או "אם אהיה Y, אהיה מאושר". המכנה המשותף לכל הגישות האלו אומר שהאושר שלנו תלוי בדבר מה, כזה או אחר, חיצוני לנו כגון כסף, תפקיד, מעמד, אהבת אחר/ת וכדומה. ולפיכך, מה שמשתנה במהלך החיים אינו העיקרון כי אם המשתנה. מתכוון למה? מתכוון לכך שאותו דבר שעליי להשיג, חיצוני לי, משתנה בכל פעם, כאשר אני שומר על אותה הנחת יסוד שאם רק אשיג את המטרה הנוכחית, יקרה הנס ואהיה מאושר. כאשר נוסחא זו באה במבחן המציאות, מתחילה להתברר לה התרמית, אך למרות זאת, איננו מוכנים להתנתק מהמשוואה. כך לפחות לפי נסיוני כמאמן אישי.
לדוגמא, רבים המאומנים האישיים שפגשתי בחיי שסברו כי במידה וישיגו מערכת יחסים זוגית אוהבת, הרי שללא ספק ישיגו את האושר. בפועל, כולנו יודעים שאף כי מערכות יחסים הן עניין חשוב ומלא בתוכן, הרי שבוודאי אין הם הערובה לאושר ומכילים בתוכם אינספור שעות כאב וחוסר סיפוק לצד שעות השמחה והאהבה.
ועוד סיפור. היה לי פעם חבר ששיתף אותי כי במידה ויתקבל ללימודי רפואה יהיה המאושר באדם. ואכן קרה הטוב מכל והוא התקבל. קיבלתי ממנו טלפון מאושר עד אין קץ. לאחר חצי שנה פגשתי אותו באירוע חברתי עם עיניים אדומות ומצח מקומט. הוא שיתף אותי על אכזבתו משיטת הלימוד אך הבטיח לי, או לעצמו, כי כאשר יסיים את הלימודים, ללא ספק יהיה מאושר. לאחר תקופה, פגשתי אותו שוב לאחר שהפך לרופא מתמחה. אין צורך להגיד שבצד הסיפוק על הגשמת המטרה פגשתי אדם לא פחות עייף ולא פחות ממורמר משפגשתי בעת הלימודים. היתה לנו שיחה קצרה בה הוא הסביר לי באיזה אושר גדול יתמלאו חייו כאשר יהפוך למנהל מחלקה. אגב, היום, אנחנו בקשר מצוין והוא מתפרנס כמוכר תכשיטים כל שלישי ושישי במדרחוב תל אביבי. ואגב, הוא עושה רושם די מאושר… מה שהשתנה, הוא הסביר לי, הוא לא התפקיד כי אם המשוואה. הוא הבין שהאושר אינו תלוי בתפקיד הבא אלא בהחלטה הפנימית שלו פשוט להיות מאושר, בלי להיות מותנה בדבר חיצוני. בתור מאמן אישי זה רגע מרגש לראות את התובנה הזו.
על מנת לפצח את המשוואה, יש בראש ובראשונה להבין כי האושר שלנו אינו מותנה לא בתפקיד ולא בשום אירוע חיצוני. החיים הם עניין מורכב ועבודה עצמית היא אינסופית. ולפיכן, אושר הוא בחירה פנימית פשוטה שיש להתאמן עליה על בסיס יומי, גם אם בהתחלה באופן טכני לחלוטין. להזכיר לעצמנו בכל רגע כי האושר לא נמצא שם בחוץ, אלא בבחירה פשוטה להנות ממה שישי וגם לא יזיק לשנן מה שנתפס אצל רובינו כמשוואה – איזהו העשיר השמח בחלקו.

טוב, הגיע רגע האימון האישי שלכם, אז מה עושים?

  1. מזכירים לעצמנו בכל יום לפחות 10 פעמים עד כמה ברי מזל אנחנו להיות מי שאנחנו ולהודות על מה שיש – בריאות / משפחה / יחסים או כל דבר שקיים בחיינו. להיות מאושר ממה שיש ולא מותנה במה שאין.
  2. רשמו לעצמכם רשימה של דברים פשוטים הממלאים אתכם בהנאה פשוטה במהלך חייכם (טיול בים, שיחה עם חבר קרוב וכדומה). דאגו להקיף את עצמכם ולתרגל כל יום דקות של אושר פשוט.

רוצים לקבל עוד טיפים ומאמרים מתות? הרשמו למגזין שלנו.