גם בפייסבוק, אינסטגרם ויוטיוב, כבר ביקרתם?

אימון אישי-תפסיקו לדאוג

אימון אישי, אימון עסקי של תות תקשורת ותוצאות
השפעה אישית
באימון אישי אנו רואים שמרבית בני האדם עסוקים רוב הזמן בלדאוג.
מה יהיה המצב הכלכלי? מה יהיה עם הבריאות שלי? איך יגדלו הילדים שלי?
 
מסלול החיים ההישגי והתחרותי שבו אנו חיים בחברה המערבית, מוביל את כולנו למצבים בהם אנו מוצאים עצמנו קורבנות של האירועים ומכאן חווים תקיעות ותסכול, המתבטאים במיצוי עצמי נמוך, מוטיבציה נמוכה ולעיתים שיתוק, כאן נכנס החלק של האימון האישי כי כך גם,  מאומנת  בשנות העשרים שהייתה אצלי בתהליך אימון אישי והלכה כל העת בחשש ובפחד שיפטרו אותה ממקום העבודה.
שיחה אפקטיבית יותר יכולה להיות מה עלי לעשות ומה אני יכול לעשות כדי לשפר את איכות חיי , גם המאומנת היקרה הייתה יכולה לשפר את איכות חייה ושלוות הנפש ע"י שיחה שכזאת. באימון אישי אנו מבדילים בין שני מרחבים: מרחב הדאגה ומרחב ההשפעה. מרחב הדאגה – אותם דברים שאין לי מה לעשות בקשר אליהם ולכן כל מה שנשאר לי זה לדאוג.. מכיוון שאני עוד לא פגשתי דאגה שמשנה ומשפרת תוצאות או מצבים, הרי שברור שהתמקדות במעגל זה היא חסרת תועלת ולא אפקטיבית. האדם הממוקד במרחב הדאגה רואה בטעות– כישלון אישי ולכן הוא פוחד לנסות, אדם זה מנסה לשלוט על התוצאות מראש – דבר שהוא בלתי אפשרי.
מרחב ההשפעה – אותם דברים שיש לי יכולת להשפיע על הדאגה הספציפית ולעשות דבר מה בקשר אליה. מעשים יוצרים תוצאות ולכן זהו המרחב שהתמקדות בו יכולה לשפר את איכות חיי, דבר ההופך אותו להתמקדות אפקטיבית. האדם הממוקד במרחב ההשפעה, מוכן לטעות, משום שהוא מבין שהתוצאה הסופית לא בשליטתו. יותר מכך הוא רואה בטעות ברכה, משום שהיא הזדמנות לתיקון , שיפור ומצוינות.
המעשים שאנו עושים והפעילויות שאנו מבצעים שייכים למרחב ההשפעה, התוצאות המתקבלות כתוצאה מהעשייה שלנו שייכות למרחב הדאגה. אין לנו דרך לשלוט על התוצאות מראש או לדעת אותן מראש. אנחנו יכולים לשלוט רק על מעשינו וניסיונותינו וזה נקרא אימון אישי קלאסי.

האימון האישי שלכם, כיצד לפעול ולשנות את מה שאנחנו יכולים לשנות:

1. קחו דף נייר וחלקו אותו לשניים. בחלק אחד ערכו רשימה של כל אותם דברים שמדאיגים אתכם ואין לכם מה לעשות בקשר עליהם. בחלקו השני של הדף, ערכו רשימה של אותן הדאגות שכן אתם יכולים להשפיע ולפעול שם.
2. הכירו בכך שכל עוד אתם מתעסקים או מתייחסים לחלקו הראשון של הדף, כל שנותר הוא לדאוג ולכן עברו לסעיף הבא….
3. בחרו 3 דאגות שיש לכם השפעה, הגדירו מה הפעולה שאתם מתחילים לעשות ממחר בבוקר כדי להשפיע על המצב והתחילו לבצע אותן.
 
בעבודתי עם סוכני ביטוח המייצגים את אחת מחברות הביטוח הגדולות במשק, שאלתי אותם ממה הם דואגים. התשובה הופיעה מיד – בשנתיים האחרונות, עקב שינוי במבנה תכנית ביטוח החיים, הורידו חברות הביטוח באופן משמעותי את אחוזי עמלות המכירה הניתנות לסוכנים בחלק גדול מתכניות ביטוח החיים הנמכרות. באותו רגע החל שיתוף דאגות ותלונות בחדר, שנמשך דקות רבות. רוב המשתתפים בסדנה החלו לבכות את מר גורלם, לספר כמה קשה להתפרנס במצב הקיים וכמה חברות הביטוח לא בסדר. זאת ועוד, סיפרו רובם כמה הם דואגים, שתוך זמן קצר הם יצטרכו לעזוב את הענף ולחפש מקור פרנסה אחר וכמה זה למעשה בלתי נמנע. עכשיו אחרי שעברתם אימון אישי בעצמכם, מה אתם אומרים על זה?

רוצים לקבל עוד טיפים ומאמרים מתות? הרשמו למגזין שלנו.