גם בפייסבוק, אינסטגרם ויוטיוב, כבר ביקרתם?

אנחנו עושים את אותן פעולות שוב ושוב ומצפים לתוצאה שונה. התוצאה תשתנה כנבחר לעשות אחרת! אני מזמין אתכם לבחור בשינוי אמיתי!

בטח שאפשר!

כמחצית ממשקי הבית בישראל חיים במינוס, ההכנסות שלנו מעטות, ההוצאות שלנו רבות ונראה כי בתקופות מסוימות בחיינו כולנו מרגישים שאיבדנו את השליטה על ניהול חיינו.
כדי להשתחרר מהמינוס ולצאת לדרך חדשה של חירות כלכלית, לא די להצטמצם בהוצאות, יש לתכנן תוכנית מסודרת וחשוב לא פחות – לקיים הסכמים.
רק יישום ארוך טווח שמחבר עשייה לכוונות, יוצר איכות.
שלב התכנון וההיערכות המשפחתי כולל מספר עקרונות מובילים.
מיפוי: ראשית עלינו להכין דו"ח ובו כל ההכנסות מול ההוצאות החודשיות שלנו.
על הדו"ח להכיל הוראות קבע, הלוואות, משכנתא, חיוב כרטיסי אשראי, קופות גמל והוצאות נוספות, לצד הכנסות מכל המקורות – משכורת, דירה שבבעלותכם וכדומה.
לאחר סקירת ההוצאות וההכנסות ניתן להתחיל בתכנון עתידי ולקבוע תעדוף נכון של תזרים משפחתי.
 
סקר שוק : חשוב לערוך מדי פעם (אחת לחצי שנה), סקר שוק כללי עבור שירותים קבועים שאנו משתמשים בהם כגון: אינטרנט, כבלים, טלפון וכדומה. בעזרת סקר מחירים קבוע נוכל להיחשף לאופציות שלא היינו מודעים אליהן קודם.
בדקו את "התמונה המלאה". חשוב לאסוף נתונים מקיפים ולא לוותר לעצמינו. לעצלנות מחירים גבוהים.
דוגמאות ספציפיות? לא חסר.
כיום כמעט ואין אדם שאין לו מכשיר סלולארי של אחת מחברות הסלולר. במקביל, כמעט ואין אדם שמודע ובודק באופן שוטף על מנת ליצור צרכנות איכותית. דעו לאיזה מגזר אתם שייכים. כיום כל חברה סלולארית מציעה תוכניות המותאמות למגזרים כמו מגזר חיילים, סטודנטים, עסקי וכדומה. ניתוח והתאמה על פי מגזר מאפשר ליהנות ממסלול נוח וחסכוני. ייתכן וכדאי לכם להחליף "חבילת שיחות" בהתאם לאופי חייכם המשתנה.
אחת לחצי שנה בדקו את אופי השיחות המתבצעות בסלולארי. היום יש חבילות מיוחדות הנועדות להוזיל את החשבון הסלולארי. חבילה המקנה זמן אויר מוזל על שיחות בסופ"ש, חבילה המקנה זמן אויר מוזל על שיחות בלילה, חבילות SMS, הנחה על מספרים קבועים ועוד.
 
תקציב להוצאות בלתי מתוכננות : משום שלא ניתן לצפות הכול, וסביר להניח כי ניתקל במצבים הדורשים הוצאה בלתי מתוכננת, יש להקצות תקציב מתאים לכך. הקיפו את כל הנושאים, גם אילו שכביכול לא מחייבים היערכות מוקדמת כגון תקציב לבילויים.
 
ניתוח תשלומים: ישנם מקרים בהם הפריסה לתשלומים הינה כדאית וישנם מקרים בהם התשלום במזומן הינו כדאי יותר. במקרה של קניות בסופר, חלוקה לתשלומים אינה כדאית משום שזוהי קניה קבועה ומתמשכת שחוזרת על עצמה. במקרה שכזה, אין משמעות לחלוקה לתשלומים משום שמנקודה מסוימת ואילך, נשלם את אותו סכום (גם אם חילקנו לתשלומים).
במקרים של קניה חד פעמית (כגון טלביזיה), או במקרים של קניות חריגות (לפני חגים), כדאי לחלק את הקניה לתשלומים.
צרכן איכותי נערך בהתאם ויודע מתי לפרוס ומתי לא, ידיעה שכזו חוסכת כסף ויוצרת שליטה.
 
ניתוח אשראי: צריכת אשראי עולה כסף ומהווה את הגורם הראשון במעלה לאיבוד שליטה ופגיעה באיכות החיים. חשוב לזכור ששימוש בכרטיס האשראי, כמוהו כצריכת הלוואות, זה רק מרגיש לנו אחרת.
חשוב להחליט מראש מה יהיה גובה האשראי המשפחתי ולא לחרוג ממנו בשום אופן.
הכנה מראש והיערכות שכזו שווים לנו הרבה כסף ושקט נפשי, אבל רק יישום עקבי הופך רעיונות למציאות.
אחת לתקופה מסוימת, כל אדם או משפחה מבטיחים לעצמם לחיות אחרת ולפעול באחריות. ממש כמו ההבטחות לשמור על דיאטה מאוזנת או לפקוד את חדר הכושר באופן קבוע, ההתחלה מלאה במוטיבציה והעתיד נראה ורוד. הבעיה מתחילה כשצריך להתמיד ולקיים ההבטחות לאורך זמן. או אז, ההרגלים הישנים זוקפים ראשם ומתחילים הויתורים הקטנים וויתור כמו ויתור, לא מסתפק בקצת… הוא רוצה יותר ולרוב גם משיג יותר.
אף אחד מאיתנו לא מעוניין לשים את מבטחו באדם אחר שנוטה להפר את הבטחותיו חדשות לבקרים ועדיין, אנו נוטים להפר את ההתחייבויות שלנו לעצמינו מבלי להניד עפעף.
 
בניגוד לרכישות בתשלומים, המחיר על ויתור לעצמינו משתלם מייד ובמזומן…
 
אז, צאו לדרך:

  1. הכינו דוח מדויק של הכנסות מול הוצאות.
  2. הוזילו הוצאותיכם דרך ביצוע סקר שוק: ספקי תקשורת, רשתות השיווק וכו'
  3. הגדירו תקציב להוצאות בלתי מתוכננות.
  4. החליטו מראש אילו קניות עורכים בתשלומים ואילו- לא!
  5. החליטו מראש מה גובה השימוש באשראי המשפחתי החודשי שלכם.

ליצור עצמאות כלכלית ולשפר את איכות החיים? בטח שאפשר!, תתחילו להבטיח וגם לקיים.