גם בפייסבוק, אינסטגרם ויוטיוב, כבר ביקרתם?

איך ניתן לחסוך כסף בביטוח?

ביטוחים כפולים

איך להימנע מכפל ביטוח ותשלומים מיותרים על הביטוח? איך מבצעים בדיקת ביטוחים שתעזור לכם למפות את הביטוחים של משפחתכם ולהבין במה אתם מכוסים? כל זאת במאמר הבא:

אין עוררין על כך שבארץ יוקר המחיה משמעותי. ישנם דברים שהמחיר שלהם גבוה ומקשים את ההתנהלות הכלכלית של כולנו. אבל לצד יוקר המחיה, רבים מאיתנו מתנהלים בתחום הכלכלי בצורה לא מספיק מחושבת וזורקים עשרות שקלים מיותרים מדי חודש. האם אתם יכולים להגיד שאתם מתנהלים באחריות מבחינה כלכלית? האם אתם יודעים בדיוק על מה אתם משלמים בתחום הביטוחים? כדי לענות באופן מלא על שאלות אלו, אתם צריכים לעשות בדיקת ביטוחים.

אחד התחומים שבהם משולמים מדי שנה מאות ואלפי שקלים שהיו יכולים להיחסך הוא תחום הביטוחים, תחום שעבור רבים מכם ודאי כלל לא נמצא במודעות היומיומית. רובנו כבר מכירים בחשיבותם של ביטוחים שונים, אנחנו יודעים שהחיים עשויים להפתיע אותנו ורוצים להיות מוכנים לכל תרחיש, אבל לרוב לא ממש מתעמקים בפרטים, רוכשים פוליסה מסוג זה או אחר ופשוט שוכחים ממנה.

מצב זה, שבו אתם שוכחים מהפוליסה שעשיתם או מהיקף הכיסוי שהיא מעניקה, הוא פתח למצב של ביטוחים כפולים, הנקרא גם כפל ביטוחים – מצב שבו אדם מבוטח ביותר מפוליסה אחת המכסה את אותו התחום. המשמעות של ביטוחים כפולים היא שאתם משלמים פעמיים על מנת לקבל כיסוי באותו התחום, אבל אם חלילה תצטרכו לממש את הביטוח, תוכלו לעשות זאת ברוב המקרים רק באמצעות פוליסה אחת, ולא תוכלו לקבל את הכיסוי משתיהן. משמעותו של כפל הביטוח – בזבוז כסף!

הסרת כפל ביטוח – כך תחסכו כסף בביטוח

על מנת לחסוך את הוצאת הכספים המיותרת הזאת, יש קודם כל לבדוק אם אכן יש לכם ביטוחים כפולים. יכול להיות שאתם מבוטחים פעמיים באותו התחום כיוון שבטעות רכשתם שתי פוליסות שונות (לעיתים רבות אף יותר), או כיוון שרכשתם פוליסה פרטית בזמן שמקום העבודה שלכם מבטח אתכם כחלק מתנאי העבודה.
הכלי הראשון והיעיל לביצוע בדיקת ביטוחים נקרא הר הביטוח – עמוד אינטרנט שיצר משרד האוצר, ובו יכול כל אזרח לבדוק את פירוט הביטוחים הקיימים על שמו, בכל החברות ומכל הסוגים, על ידי הכנסת פרטים אישיים ותו לא. מדובר בבדיקה שלוקחת מספר רגעים, היא קלה ומובנת לכל משתמש ובסופה תהיה לכם רשימה מסודרת של כל הפוליסות הקיימות על שמכם, מחולקות לפי תחומי הביטוח.

בקלות תוכלו לראות אם יש לכם שני ביטוחי דירה, בריאות, רכב וכדומה, ולפעול בהתאם. אבל כאן לא נגמרת בדיקת ביטוחים רצינית ומעמיקה. יכול להיות שיש לכם שתי פוליסות שונות באותו התחום, אך הכיסוי שלהן שונה מעט.

בדיקה נוספת חשובה שכדאי לערוך היא בדיקה במסלקה הפנסיונית – כלי נוסף שמעניק לנו משרד האוצר. כלי זה מעט מתוחכם יותר. הוא יכול לתת לכם תמונה מקיפה לגבי התיק הפנסיוני והחסכונות שלכם מאחר והבדיקה "מושכת" את הנתונים הפיננסים שלכם ישירות ממערכות המידע של חברות הביטוח. בדיקה זו עולה תשלום סמלי אותו משלמים למערכת האתר.

כדאי להגיע עם תוצאות רצויות של בדיקת ביטוחים בהר הביטוח והמסלקה הפנסיונית רצוי מאוד להמשיך טיפול מול סוכנות ביטוח גדולה שמספקת את השירות, גם אם אינכם מבוטחים בה. סוכן ביטוח מקצועי יוכל לתת לכם דו"ח מפורט של הביטוחים והחסכונות שלכם, לבטל כפילויות ולדאוג לכסות אתכם בעבור נזקים שלא הייתם מבוטחים בגינם.

משך הבדיקה יאפשר לכם להבין בדיוק אילו תנאים אתם מקבלים מכל פוליסה, כמה אתם משלמים ומה היקף הכיסוי שאתם מקבלים. עם מידע זה תוכלו לבחור עם איזו פוליסה אתם רוצים להמשיך, ואולי לשאת ולתת עם נציגי החברה להטבת התנאים. תוכלו גם להחליט עבור איזו פוליסה הגיע הזמן להפסיק לשלם כספים מיותרים.

לסיכום – רצוי לבצע בדיקת ביטוחים תקופתית

רצוי שכל אחד יבצע אחת לתקופה בדיקת ביטוחים עבור משפחתו באמצעות הכלים החדשים שנוצרו על ידי משרד האוצר (הר הביטוח, המסלקה הפנסיונית וכד'). בדיקה זו יכולה ביטוחים מיותרים ועקב כך לגרום להוזלת עלויות הביטוח של המשפחה.

נכתב על ידי – סוכנות ביטוח אנגלמן