גם בפייסבוק, אינסטגרם ויוטיוב, כבר ביקרתם?

הכן את משפחתך לקיץ- המדריך להישרדות כלכלית לתקופת החופש הגדול

הקיץ מביא איתו שמש, חופש והרבה מאוד הוצאות ואם לא נערכים נכון, זה יכול לגרום לחור גדול בארנק המשפחתי.

כדאי להיערך מראש ולשים לב למספר דברים:

התחזית לקיץ היא שיהיה חם והתחזית הכלכלית היא שזה יעלה לא מעט כסף וכמובן שהנתונים מדברים בפני עצמם, בחופש הגדול, תלוי בסוג החופשות ובקייטנות, מדובר בהוצאה עודפת לכל המשפחות של 3000-20,000 ₪, צריך להוסיף לזה את הגידול המשמעותי של מה שבא בנוסף לזה כמו בייביסיטר, אובדן שעות עבודה, שעות נוספות- ישנם הרבה אנשים שאחוז גבוה מהמשכורת שלהם בנוי על שעות נוספות  ובקיץ זה יורד באופן משמעותי, חופשות הקיץ וההכנה לבי"ס שמאוד יקרה, חיבור של כל המשתנים הללו יחדיו זה יוצר הוצאה עודפת שבמקרה הצנוע מדובר על אלפי שקלים ובמקרה הגרוע על עשרות אלפי שקלים.

ניתן לומר כי מדובר בבעיה אובייקטיבית כיוון שהילדים נמצאים בבית במשך חודשיים וצריך להעסיק אותם, ולכן מה שחשוב הוא לדעת להתנהל מראש.

בחיים כמו בחיים ההבדל בין התנהלות איכותית והתנהלות גרועה זה איך מגיבים לבעיה אובייקטיבית. כך או כך זה יעלה כסף, אז כמובן שיש את אלה שלא נערכים, וכאשר אתה לא מוכן הכל עולה יותר כסף, מי שרוצה לבזבז פחות כסף. צריך לדעת להיערך מראש ואז כל יותר פשוט.

כאשר אנו רוצים להעסיק את ילדינו בקיץ ולהימנע מהוצאות חורגות, עומדות בפנינו ההורים פנייה של עשרות קייטנות אשר מעמידות אותנו ההורים בפינה, הם פונים אל הלב והרגש כדי שנפנק את הילדים. אני רואה זאת במשפחות שאני מאמן, ששולחים את הילדים לקייטנות בסכומי עתק והילד הולך לדהירה על סוסים לאור ירח. ניתן לומר שזה מיותר אפילו בעיני הילד. מניסיוני בכל עירייה יש קייטנות מסובסדות וההבדלים משמעותיים מאוד. חשוב לעשות סקר שוק ולראות מה מציעה כל קייטנה ורק אחר כך לבחור.

הדבר החשוב ביותר הוא שיתוף פעולה ולכן אפשר גם ליצור קייטנת הורים- בכל יום הורה אחר אחראי על ההפעלה – ובכך גם חוסכים כסף של בייביסיטר וגם שעות של עבודה של ההורים.

אפשרות נוספת שעומדת בפנינו היא להשתמש בעזרה מהמשפחה- כמובן למי שיש את האפשרות. חשוב לעשות הבהרת ציפיות מראש ולא להפיל על אף אחד ברגע האחרון. לעשות רשימה של כל "כוח האדם" שאני יכול להיעזר בו ואיך אפשר להיעזר. זה שווה זהב.

בנוסף, הקיץ מעלה את נושא החופשה המשפחתית שהרי פעם בשנה חייבים לצאת אליה, נתקלנו במילה חייבים גם בחגים, ראש השנה, סוכות פסח וכו'

קחו בחשבון כי הזמן הכי יקר בו אין קייטנות והורים מחליטים לצאת לחופשה המשפחתי זה אוגוסט. חופשה ממוצעת באילת בעונה החמה של הקיץ תעלה למשפחה כמעט 10,000 ₪

ולעומת זאת מחוץ לעונה החמה תעלה אותה חופשה בדיוק,  חצי מחיר.

אם רוצים בכל זאת לצאת לחופשה משפחתית, אז אפשר לקחת את הילדים ולעלות לנהר הירדן, לחורשת טל, ולהשקיע באוהל משפחתי ולעשות לא פחות כייף. ואז חוסכים את העצבים הנוראיים של להיתקע בימים הכי נוראיים וקשים בטרמינל.

הצלחנו לשרוד פיננסית, טיילנו ברחבי הארץ והנה תחילת שנת הלימודים עומדת בפתח ואיתה גם החזרה של הילדים לספסל הלימודים שעולה לא פחות, חשוב  לדעת הוא  כי יש הבדל של מאות אחוזים בין המוצרים הממותגים לבין הלא ממותגים. צריך להכין תקציב מראש ולדבר עם הילד על בחירה של 2 מוצרים ממותגים בלבד.

לא להתבייש להתווכח ולעמוד על שלנו, ההבדל יכול לעמוד על מאות שקלים ובחיסכון גדול של כסף. שלא לדבר על זה שאנחנו יודעים שספטמבר בטוח יגיע ואפשר להתכונן מראש, עכשיו זה הזמן לעשות את הקניות בשקט ובמחירים טובים.

שיהיה קיץ מהנה חמים וחסכוני לכולנו…