גם בפייסבוק, אינסטגרם ויוטיוב, כבר ביקרתם?

לא בדרך הקלה

רבים האנשים אשר מחפשים את הדרך הקלה להצלחה. דרך כזו שלא יצטרכו להתאמץ בה יותר מדי, לא יצטרכו להשקיע, לא יצטרכו לעבוד קשה ו"להתלכלך".

היום אני רוצה לדבר על המילה "להתלכלך", אשר טומנת בתוכה הרבה מאד לכלוך טוב.

כשאתם שומעים את המושג להתלכלך בהקשר של השגת מטרות, מה עולה לכם מיד לראש? לרובינו עולים כל הדברים שאנחנו פוחדים מהם, מנסים להימנע מהם, או לא ממש ששים לעשות אותם. אכן כך, להתלכלך בתוך תהליך משמעותי זה לעשות ולבצע את כל הדברים שאני מנסה להימנע מהם.

חיים פתח לפני שנה חנות לחוברות קומיקס. הדבר הקל ביותר לעשות הוא לפתוח חנות, לשבת בתוכה ולקוות ולהתפלל שיהיו כאלו שייכנסו לחנות מדי יום וגם יואילו בטובם לקנות איזה מוצר או שניים, כדי שבסופו של החודש "יהיה לי איך לקנות את הלחם והחמאה שלי". אבל, כל עוד חיים ישב בחנות והתפלל שאנשים ייכנסו ואפילו בירך אותם לשלום כשהם נכנסו, הוא לאו דווקא התלכלך. פעולות אלו הן לא פעולות שמאיימות על בני אדם בדרך כלל. אבל, אם אני צריך להעביר את חיים אימון, בתור בעל החנות הזו, הרי שנמצא ביחד סדרת משימות שתאתגר אותו ותאתגר את ההישגיות שלו ותביא אותו בסופו של דבר אל המטרה הרצויה, יותר פרנסה.

"המשימות המלוכלכות" שאתן לחיים הן לעשות את כל מה שהוא חושש ממנו, לדוגמא, לשווק – לצאת אל מחוץ לחנות לפתחה ולדאוג שאנשים ייכנסו במקום לקוות שייכנסו, לעשות שיווק גם בטלפון, להיפגש עם כמה שיותר אנשים או ארגונים שיכולים להצטרך את החנות שלו.

באימון לזוגיות, הדבר זהה. אני שולח מאומנים לעשות את כל מה שהם חוששים "ללכלך את ידיהם" בו. אלה שחוששים להיכנס לאתר היכרויות, אני שולח אותם לכאלו, אלו שחוששים להתחיל עם בחורות בפאבים, יישלחו מיד למשימה זו.

רק מ"לכלוך" והעזה אינסופית, מגיעים בסופו של דבר להשגת המטרה.

אז מה עושים?

  1. ערכו רשימה של כל המרחבים האישיים שלכם שבהם כבר העזתם בעבר להתלכלך ולעשות פעולות למרות החשש.
  2. ערכו רשימה של המרחב שבו הייתם רוצים להתאמן בו כעת (מציאת זוגיות, פרנסה, מערכות יחסים, לימודים…) ובחרו 3 פעולות שאתם עומדים להתלכלך בהן למרות הפחד.
  3. אחרי שביצעתם את הפעולות, רשמו במחברת מה למדתם? מה הרווחתם? מה היו התוצאות שלכם?

בהצלחה!