גם בפייסבוק, אינסטגרם ויוטיוב, כבר ביקרתם?

לעשות כמיטב יכולתנו

אחד הדברים המופלאים שגיליתי בשנים האחרונות זה המרחב שנקרא – עשיתי כל שביכולתי. ניתן להסתכל על המשפט הזה מכל מיני היבטים. גם בהיבט של נושא חשוב שעליו דיברנו שהוא מה שבשליטתי וגם בהיבט של לקיחת אחריות. באחת ממערכות היחסים שהיו לי לפני שהתחתנתי ידעתי שאני רוצה להיפרד מאותה בחורה שאז הייתה זוגתי, כחצי שנה לערך לפני הפרידה הממשית. אבל משהו כרסם בי ולא נתן לי להיפרד. באחת השיחות עם חבר, לאחר שניתחנו את המצב, הוא אמר לי , "אולי כדאי לתת למערכת יחסים שלכם צ'אנס אחרון, תקבע לעצמך תקופה שבה תעשה כל שביכולתך כדי להציל את המצב. כדי שבבוא העת, אם תיפרדו, תהיה שלם עם עצמך ותדע שעשית הכל". לקחתי את ההצעה בשתי ידיים ובאמת ניסיתי הכל. סיכמתי עם עצמי שבחצי שנה הקרובה אני עובד על דברים ומנסה לעשות כל מה שאוכל כדי לתת צ'אנס אמיתי לזוגיות הזאת. לימים נפרדנו אך התובנה הגדולה שהרווחתי בתוך מערכת יחסים היא – עשה כל שביכולתך.
כשאדם נותן את כל כולו ועושה כל שביכולתו וכל שבשליטתו על מנת שדבר יקרה, בעצם, הוא לוקח אחריות על הסיטואציה ומגייס כל מה שיש בו על מנת להוציא מהסיטואציה את המיטב. אחד הדברים שבמקרה והסיטואציה לא מצליחה כמו שציפה, יכול בן האדם לשאול את עצמו האם הוא נתן את המיטב שלו. הידיעה שנתת את המיטב שלך ואת כל כולך, מרגיעה ולעיתים אף מנחמת. לעיתים הידיעה הזו חשובה יותר מהתוצאה שאתה מקבל מול העיניים. תארו לכם מה היה קורה לי אם הייתי ממשיך בדרכיי ולא נותן את כל מה שאני יכול. תמיד היה נשאר בי הספק שאולי הייתי יכול להציל את מערכת היחסים הזו. לחיות עם ספק זה לא דבר נעים, ולא דבר מומלץ לאף אדם. יותר מזה, לתת את כל מה שיש לך מעצים את היכולות שלך למאקסימום ומאתגר אותנו כבני אדם לקצוות של מה שיש לנו לתת.
כשאדם בוחר בלעשות את המינימום הנדרש כדי להשיג מטרה מסוימת או כדי לצלוח מערכת יחסים, כזו או אחרת, בעצם הדבר שאיננו עושה זה שהוא לא מאתגר את עצמו, הוא לא מבטא פתיחות וגם לא נחישות והוא מעודד את הפאסיביות לשלוט בחייו. אנשים פאסיביים לא רק שמשיגים פחות מטרות בחייהם, הם גם אנשים בדרך כלל, לא מסופקים, עצובים ולעולם חיים בתחושה של פספוס. לתת את המאקסימום שלך ולעשות כל שביכולתך על מנת להשיג מטרה מסוימת מלמד אותנו על עצמנו ומאפשר לנו לבדוק את נקודות התורפה שלנו וגם, במקרים מסוימים, ללמוד דרך נקודות אלו שיעורים גדולים מאד על עצמנו. אף אדם לא יכול להבטיח לנו שאם נעשה וניתן את כל מה שיש לנו באמת נקבל את התוצאה הרצויה. במקרה שלי לא הובטח לי שבאמת הזוגיות הזו תמשיך לנצח נצחים, אבל אני יכול לומר בוודאות שמי מכם שיבחר ללכת בדרך הזו ולעשות כל שביכולתו בדרך להשיג מטרה מסוימת, יעצים את חייו וימלא אותם בסיפוק, למידה, גדולה ושקט נפשי. בטוח שכל אלו רק יתרמו לאיכות החיים שלנו.
ועוד אנקדוטה לסיום, תמיד יותר קל לעשות פחות מאשר לעשות כל שביכולתי ולתת את כולי.
והמשימות שלכם להיום:
בחרו מרחב לאימון. שימו יעד של זמן ועד לתאריך הספציפי הזה הבטיחו לעצמכם לתת את כל מה שיש לכם. אם צריך, בנו תכנית עם הגדרות לעשייה, על מנת להקל על עצמכם בדרך לתת את כל מה שביכולתכם.
רשמו כל יום בעקביות מה אתם לומדים על עצמכם ומה הרווח שלכם מלתת את כל מה שיש לכם.