גם בפייסבוק, אינסטגרם ויוטיוב, כבר ביקרתם?

מתנת המראה

כמה פעמים בחיים קרה לכם שאתם פוגשים מישהו חדש ותוך כמה שניות בודדות אתם, איך לומר, פשוט לא סובלים אותו?
וכמה פעמים קרה לכם ההפך? שפגשתם מישהו ותוך שניות התאהבתם באישיותו המופלאה והייתם מוכנים ללכת שבי אחריו?
שאלתם את עצמכם פעם למה זה קורה?
לעיתים זה קורה בגלל כוחה של המראה. כולנו השתקפויות אחד של השני ולכל בני האדם יש מה ללמוד וללמד איש מרעהו. לרוב, בני האדם שאתם ממש לא סובלים בשניות הראשונות הם השתקפות משמעותית של מה שאינכם אוהבים או מקבלים בכם.
היה לי לא פשוט לקבל את הסברה הזאת בפעם הראשונה ששמעתי אותה ואפילו התקוממתי. חשבתי לעצמי כי יש אנשים שאני פשוט לא אוהב. נקודה. לא צריך לעשות מכל דבר תיאוריה. אבל אז הזדמן לי לחיים שיעור ענק.
זה היה בזמן שרק התחלתי את תהליך ההתפתחות האישי שלי, הגעתי לסדנא מרובת משתתפים בת מספר ימים, הייתי לאחר גירושים כואבים מאשתי הראשונה, במצב של בלבול מוחלט מה אני רוצה לעשות בחיי, מין מצב ביניים של החיים. ביום הראשון בעת החלוקה לזוגות לקראת תרגיל, בן הזוג המיועד לי (ממש במקרה אגב), היה בחור גבוה, מרשים, רהוט וחסר סבלנות. כבר בדקות הראשונות יכולתי לחוש את אותה התחושה שמדגדגת לי, זו המזכירה לי שהוא לא ה CUP OF TEA  שלי. שתקתי וניסיתי כל שביכולתי להסתיר זאת, כי בכל זאת זו סדנא להתפתחות אישית… לא יכולתי להראות שאני ממש לא מפותח אישית. ובכן, ככל שעברו הדקות ככה גדלה תחושת הגועל שלי מהתנהגותו הצדקנית וחסרת הסבלנות של האדם שעמד מולי. בשלב מסוים בתרגיל נשאלנו שאלה, ובמקרה, ממש במקרה, פשוט התחלנו לענות את אותה התשובה. לאחריה נשאלנו שאלה נוספת וכך הלאה, ובכל פעם אותה תשובה בדיוק התגלגלה על לשון שנינו. זה היה יכול להצחיק אותי אבל זה היה ממש עצוב. לפתע גיליתי שאני הוא זה העומד מול עצמי. זה הוא ששיקף לי את התנהגותי הבוטה, הצודקת והיודעת כל.
התחושה של הגועל ממנו התחלפה לתחושה חזקה של בושה ממני. יכולתי להרגיש בכל גופי כי האדם שניצב מולי הוא המתנה הגדולה ביותר שיכולתי לבקש. סוף, סוף פעם אחת יכולתי ממש לראות את עצמי נקי. כאילו ביקשו ממנו לשחק את תגובותיי. בהפסקה ישבתי המום. כמו בסרט נע רצו מול עיני כל אותן פעמים שבהם נהגתי בחוסר סבלנות, בכעס, בהתגוננות, בידענות. וכולי כאבתי. לימים החוויה הזאת הייתה לאחת החוויות המלמדות והמעשירות ביותר של חיי, וגם היום הולכות איתי הדקות האלה ומהבהבות לי כמו נוריות קטנות של אזהרה, מתי אני לא קשוב מספיק, קצר, ידען או סתם לא מבטא את הרכות שבי, את האהבה.
מכל אדם ניתן ללמוד ומכל מלמדי השכלתי. ההשכלה העמוקה ביותר לדעתי היא זו הקשה ביותר לעיכול. ותאמינו לי זו הייתה חתיכת השכלה עבורי. בני אדם אשר מסוגלים לראות בבני אדם אחרים מראות, ומסוגלים גם ללמוד דרך המראות האלו דבר אחד או שניים על עצמם, הם בני אדם גדולים. הם מעלים את אחוזי ההצלחה שלהם בחיים בעשרות מונים.
חישבו על זה, כל יום אתם מביטים במראה (החפץ) שתלויה בביתכם מספר פעמים, כשאתם קמים בבוקר, לפני שאתם יוצאים לעבודה, כשאתם חוזרים הביתה, לפני שאתם הולכים לישון. בכל אחת מהפעמים היא מספרת לכם סיפור שונה לחלוטין על עצמכם, ממש כמו המראות האנושיות בחייכם. בחלק מהפעמים הן יעמתו אתכם עם תכונות או ההרגלים שלא כיף לכם שאתם נשאים שלהם, ובחלק מהפעמים הן ישקפו לכם את הנפלאות שבלהיות אתם. הן ישקפו לכם את הרכות, החכמה, אצילות הנפש והיופי הפנימי שלכם. הן ישקפו לכם את האהבה האינסופית שנמצאת בתוך כל אחד ואחת מאיתנו.
כי בסופו של דבר כולנו נולדנו לאהוב. לאהוב ולקבל איש את רעהו. ללא תנאים, ללא שיפוט, ללא ביקורת. זו המשימה הכי קשה ומאתגרת, זהו הדבר הכי פחות מובן מאליו בבני אדם. אך זו, כך אני מאמין, מטרת העל.
ולמשימות שלכם:
זהו שלושה אנשים שבסביבתכם מהם אתם רוצים לקבל מראה.
רשמו מיהם האנשים? איך הם קשורים אליכם?
רשמו מהם משקפים לכם?
לאחר שזיהיתם את השיקוף לכו לעבוד: מצאו לפחות חמישה אזורי אימון שנבעו מעצם השיקוף שלהם אתכם. למשל, אתם קשוחים, דעתנים, חסרי סבלנות וכדומה.
התאמנו במשך תקופה של שבוע על כל אחד ואחד מהנושאים. הכניסו את הנושאים שעלו לערנות שלכם.
הוקירו את עצמכם במקביל, כל יום, על כך שאתם מתאמנים ונחושים להפוך לבני אדם טובים יותר עבורכם.