גם בפייסבוק, אינסטגרם ויוטיוב, כבר ביקרתם?

המירוץ להישגיות

הדרך להישגיות בחיים האישיים, המשפחתיים והמקצועיים, רצופה משוכות. כדי לדלג מעליהן, צריך לשנות את צורת החשיבה, לגלות מעורבות פעילה, לתפוס "ראש גדול", להקשיב לזולת, ללמוד וליישם ובעיקר ליצור חזון. מסלול מכשולים ארוך, שבסופו יתגשמו כל חלומותיכם!​

אחת השאלות המרכזיות שמעסיקה את האדם המודרני במשך שנים, היא: "מה צריך לקרות כדי שתיווצר הישגיות והצלחה בחיי האישיים, המשפחתיים והמקצועיים?"

חלקנו מוצא את התשובה ושמח בחלקו, אחרים מוצאים את התשובה, אך אינם יודעים שמצאו.

יש כאלה שמצאו את התשובה ואינם שמחים בחלקם ("זה אף פעם לא מספיק") ויש שאינם מוצאים ומטבע הדברים אינם שמחים ומאושרים.

פרט לקבוצה הראשונה, שלעניות דעתי הינה קטנה ומצומצמת, כל היתר מבלים את חייהם הבוגרים בתחושת תסכול, החמצה ובינוניות.

על אלו משוכות יש לדלג בדרך להישגיות, איכות חיים והגשמה?

הישגיות חומרית, הישגיות ערכית

רוב בני האדם מודדים הישגיות במימד הגשמי-חומרני, או במילים אחרות, כסף.

משפטי המפתח בעולם העסקים הם: יותר מכירות, יותר מוצרים, יותר יעילות וכדומה.

במסגרת התא המשפחתי, הישגיות נמדדת על פי גובה המשכורת, ההכנסה השוטפת,

גודל הבית ומיקומו (רצוי, כמובן, בשכונה יוקרתית), סוג הרכב ורמת החיים. בעולם האקדמי, מדדי ההישגיות הם ציונים, תארים, פרסומים מדעיים ותקציבי מחקר.

במילים אחרות, הישגיות שניתן למדוד אותה בערכים פיזיים או כמותיים. 

אולם, למטבע יש צד שני, חשוב לא פחות, והוא ההישגיות הערכית.

זו מתבטאת בחברות, אכפתיות, שירות, שליחות, הנאה וכדומה.

שני הצדדים כרוכים זה בזה, שניהם חשובים ובלתי-ניתנים להפרדה.

מי מהשניים חשוב יותר?

תפיסת העולם המערבית שמה דגש על הצד הגשמי, על ההנחה שעושר הינו מילה נרדפת לאושר ("אם יהיה לי כסף, אני אהיה מאושר"). ארגונים מניעים את עובדיהם באמצעות תגמול כספי ומזניחים את ההיבטים הערכיים.

מנהלים מודדים ו"דורסים" תוצאות פיזיות, אך אינם טורחים להשקיע ביצירת אווירה תומכת ומפרגנת. 

בפועל, ההיבט  הערכי הוא המוביל. ניקח לדוגמא סביבת עבודה אופיינית.

החוויה הערכית של העובד מורכבת ממתח, לחץ, חשש מתגובה קשה של הממונים עליו על כל טעות קטנה שיעשה. באופן טבעי, אותו עובד יתמקד בעיקר בהישרדות, בלהיות "ראש קטן",

באיך לא לטעות, העיקר שלא לחטוף על הראש. יוזמתו תשאף לאפס וכך גם תרומתו לארגון.

לעומת זאת, אותו אדם, עם אותן יכולות, בסביבת עבודה המציעה לו תמיכה, חום, יחס אנושי, אתגרים והוקרה, ישמח להיות "ראש גדול", ליזום, להיות מעורב.

מטבע הדברים, הדבר יקבל ביטוי גם בתוצאותיו הפיזיות-גשמיות. כלומר, לאורך ציר הזמן, הצד הערכי הוא המוביל וכאשר נוצרת הישגיות ערכית, הסיכוי ליצור הישגיות גשמית עולה משמעותית. 

רוצים לקבל פרטים נוספים? השאירו פרטים

חמישה צעדים בדרך להישגיות

מה, אם כך, ניתן לעשות כדי לפתח את היכולת ליצור הישגיות בחיינו? להלן מספר עקרונות מובילים:

1. עלו על מגרש המשחקים

צעד ראשון בדרך להגשמה הינו מעורבות פעילה במגרש שבו בחרתם לשחק. יש כאלה שבניסיון לחמוק מתוצאות לא-רצויות, או מכישלון, בוחרים להישאר מחוץ למגרש. הם יושבים על הגדר, מבקרים, שופטים ומקטרים על הכל – האירגון, המנהלים, הלקוחות, הכפופים להם, המצב במשק ומה-לא. הם מקיפים את עצמם בחומה של תירוצים מנומקים היטב, למה אי-אפשר, למה לא כדאי ולפיכך למה לא לעשות ולמה לא להשתתף במשחק. העיקר להישאר צודקים, ובעיקר מוגנים במתחם מוכר ובטוח לכאורה. 

כצופים מהצד, השפעתם על המתרחש שולית וסיכוייהם להישגיות ולפריצת-דרך משמעותית שואפים לאפס. במרחב המוגן שבחרו לעצמם קיימות רק תחושות של תיסכול, דריכה במקום, אכזבה והחמצה. לעומת זאת, אלה שנמצאים במגרש ונוטלים חלק פעיל במשחק, עסוקים בעשייה, משפיעים, לוקחים סיכונים, מעזים. נכון, יש משחקים שמסתיימים בתוצאות מאכזבות, אבל רק מי שמתמודד יכול להצליח, ליצור הישגיות, לקחת אליפות. 

2. תרגמו הצהרות למעשים

העיקרון השני  מחבר בין רצונות, שאיפות וחלומות, לבין מחויבות לעשייה.

בלעדיו, אין לחלומות כל משמעות. כאשר החיבור נעשה כמו שצריך, בלי הנחות, בעקביות ובשיטתיות, כאשר הפעולות שאתם עושים מבטאות את מה שאתם אומרים או חושבים, או-אז נוצרת שלמות אישית. 

לכולנו רצונות, שאיפות וחלומות משחר ילדותנו, אבל בניגוד לילדים, ש"לא עושים חשבון" ומה שהם אומרים הם גם מתכוונים וגם עושים,

אצל מבוגרים חוקי המשחק שונים. מפלס החרדה הולך ועולה עם השנים, ואנו מוצאים את עצמנו עסוקים יותר ויותר ב"איך לא להיכשל", בחישובי סיכונים, בניסיונות התחמקות מכוויות הכישלון. 

בני-אדם מעדיפים שלא לבטא את חלומותיהם, להנמיך ציפיות ושאיפות, להירתע ממימוש רצונותיהם. לומדים לומר ולא להתכוון לכך, להתכוון ולא לעשות ולבסוף גם לא לומר, כדי שלא להיות מחויבים. אומרים לעצמנו "מחר נתחיל דיאטה" ולא ממש מתכוונים לכך.

לעיתים אנו מתכוונים, אבל למחרת לא מגבים את ההצהרה במעשים, דוחים עד הפעם הבאה וחוזר חלילה. בעודנו נוהגים כך אנו חווים ויתור, תסכול ובינוניות. בהדרגה, אנחנו מפסיקים להאמין לעצמנו, ואז בוחרים שלא לומר כדי לא להתחייב.

עמוק בפנים אנחנו ממשיכים לחלום, אבל כבר לא מעזים להתחייב ומונעים מעצמנו את הסיכוי להגשמה.  

האם כאשר אנו מתרגמים את הצהרותינו למעשים, התוצאות יהיו בדיוק כפי שייחלנו? לא בהכרח. מה שבטוח, אם לא יצרנו עשייה, אין סיכוי שרצונותינו יתגשמו. בעצם העשייה פתחנו צוהר להגשמת רצונותינו, נתנו לעצמנו הזדמנות ליצור הישגיות כמו שחלמנו. אנו עסוקים בחתירה מתמדת להישגיות,  ומכאן  השלמות; השלמות עם עצמי על מחויבותי לעצמי, לחלומותיי ולשאיפותיי.

3. נתחו את התוצאות הפיזיות

השופט היחיד של התנהלותי הן התוצאות הפיזיות שלי.  הבה וננתח את שני מרכיבי המשפט.

הראשון, "התוצאות הפיזיות". לעיתים, נוח לנו  לעטוף את התוצאות במעטפת של רעיונות, סיפורים ותירוצים שמערפלים את מיקומנו המדויק ביחס לרצונותינו, את הפער שבין החלום והמציאות. עולם התוצאות הפיזיות נותן תמונת-מצב מדויקת, ועם עובדות אי-אפשר להתווכח. 

השני, "השופט היחיד של התנהלותי". תרבותית, הורגלנו לשפוט את עצמנו על-פי התוצאות שהשגנו. "האם אני טוב או לא?  האם אני מוצלח או לא?" כתוצאה מכך, ובמאמץ שלא להצטייר כ"לא מוצלחים", עלינו לתרץ, להוכיח,להתגונן. כל אלה פעולות שאינן תורמות ליצירת הישגיות. זאת, במקום  להתבונן, ללמוד ולתקן ביעילות את הדרך שבה אנו פועלים.  

התוצאות הן  רק נקודת המכוון וכל מטרתן לתקן את דרך הפעולה הנדרשת ליצירת  הישגים.

4. יישמו את מה שלמדתם

כולנו אומרים "אני מוכן ללמוד". בפועל, חלקנו נוהגים אחרת. למידה נוצרת כאשר הכושר שלי לבצע פעולה כלשהי (תהליך מכירה, תקשורת הורית וכדומה) משתפר. על-מנת שזה יקרה צריכים להתקיים שני תנאים: הראשון, הקשבה לרעיון שלא חשבתי עליו, או חשבתי אבל לא ידעתי כיצד ליישם. השני, לאחר שצברתי את הידע, יישמתי אותו בפועל. 

רובנו עסוקים בלהוכיח לזולתנו כמה אנו יודעים, עד כמה אנחנו חכמים. ואז, כשמישהו משמיע רעיון או דעה שונים ממה שאנחנו חושבים, מיד צצה התנגדות והתנגחות בשאלה דעתו של מי נכונה יותר. זאת, במקום להקשיב ולהבין שעצם ההקשבה לדעה נוספת, במיוחד אם היא שונה, מהווה הזדמנות אמיתית להעשרת מאגר הידע. לכן, כדי ליצור למידה עלינו להיות מוכנים להיפתח לזולת, להקשיב, לשאול ולא להתבצר בעמדתנו. 

ההקשבה מחוללת תהליך למידה תיאורטי. פעמים רבות אנו עוצרים בשלב הזה ואומרים לעצמנו "אני יודע", כשבפועל אין לנו עדיין מיומנות מעשית בתפעול הידע. כלומר, עלינו ליישם את הלמידה, כי רק בסוף תהליך היישום, הלמידה תהיה מלאה, מכיוון שיצרנו התנסות ודרכה שיפרנו את כושרנו ויצרנו מיומנות  חדשה. אגב , גם אם התוצאה שהשגנו שלילית, עדיין יצאנו נשכרים בכך שיצרנו למידה של "מה לא לעשות".

5. חזון כמנוע ערכי

רובנו חושבים שחזון הינו חלום עתידי, שיתגשם כאשר יופיעו תוצאות חיוביות. כך לימדה אותנו החברה באמצעות מסרים כגון "תקבל  ציונים  טובים, אז…"  

לתפיסתי, חזון הוא רעיון ערכי שאותו אני יוצר, חזון אינו תלוי בדבר פרט לבחירתי האנושית, ולכן מהווה מנוע ערכי  שבאמצעותו אני  בוחר להניע את חיי. אם לדוגמה חזוני הוא ליהנות מהחיים, אשאף לממש אותו בכל  תהליך, בכל אירוע,  בילוי משפחתי, שיחה עם לקוח, תהליך מכירה, ניהול פרויקט וכדומה. לחילופין, אם חזוני הוא לבטא מצוינות, אשתמש במנוע זה לבחירת מטרותיי בחיים והדרכים להשגתן. 

חזון של שפע, עוצמה, שירות, שותפות, הנאה ואהבה נוכח בכל רגע בחיינו ובכל צעד שאנו עושים, ומהווה בסיס ליצירת הגשמה, במקום חלום רחוק שיוגשם, אולי, אי-פעם בעתיד. 

יופיים של העקרונות הללו טמון בהיותם בלתי-תלויים ובלתי-מותנים. הם אינם מקדשים גורמים חיצוניים שאינם בשליטתנו, הם אינם מושפעים מכוחות הסביבה, אלא  מתמקדים במה אנו מסוגלים לעשות כדי ליצור הישגיות בחיינו, ובכך הופכים אותנו ממושפעים למשפיעים. 

הם מקנים לנו את הזכות האנושית הנעלה ביותר, לבחור כיצד ייראו חיינו. ההתניה והתלות נעלמות, ואת מקומן תופסת הזדמנות להעזה למצוינות ומכאן – להישגיות ערכית וגשמית גם יחד.

תפיסה זו מוקנית על-ידי מאמני תות תקשורת ותוצאות למאות עסקים וחברות במשק הישראלי. היא מחוללת שינויים מרחיקי לכת בפרמטרים כגון העזה, מחויבות, מצוינות, שיתוף-פעולה ושירות, וכפועל יוצא מכך שיפור משמעותי בתוצאות העסקיות. 

רוצים לקבל פרטים נוספים? השאירו פרטים

אבחון ללא עלות!

אנחנו מכניסים לישראל כלי אבחון ייחודי ומהפכני שמאפשר לכל אחד להבין בדיוק איך הוא בהשוואה לאחרים.

תוך שעה תוכלו למצוא ולנפץ את החסמים שמונעים מכם להצליח!
תדעו בדיוק איפה אתם פועלים שגוי ומה לעשות אחרת.

לרגל ההשקה- אנחנו מבצעים את האבחון ללא עלות!

*אבחון אישי
*אבחון עסקי
*אבחון כלכלי משפחתי

לבחירתכם

לאנשים שרוצים לדעת איך ומה לשפר בחיים האישיים שלהם!

יש לכם עסק עם אלון גל

המאמנים העסקיים שלנו יובילו אתכם להצלחה!

המחזור הפנוי הקרוב

המחזור הפנוי הבא