אימון אישי: 3 הטעויות שעלולות לקלקל לכם את ההצלחה

לומדים להצליח: מאות אלפי ישראלים בחרו בשנים האחרונות בתהליכי קואצ'ינג שעזרו להם לקבל החלטות חדשות, לשנות הרגלים ישנים ולפרוץ את הגבולות של עצמם, אבל כדי לעבור תהליך אימון אמיתי חשוב להיזהר מ-3 הטעויות שעלולות להכשיל אתכם

 

האפשרות שההצלחה היא לא עניין של מזל, אלא שיטה מדעית עם חוקים וכללים ברורים שניתן ללמוד ולהתאמן בהם, הפכה את הקואצ'ינג לאחד מתחומי ההתפתחות האישית המבוקשים ביותר בארץ. מאות אלפי ישראלים בחרו בשנים האחרונות בתהליכי אימון שעזרו להם לקבל החלטות חדשות, לשנות הרגלים ישנים ולפרוץ את הגבולות של עצמם.

 

אתגרים בתחום האישי? בזוגיות? צמיחה כלכלית? פריצת דרך בניהול, בקריירה ובעסקים? תהליך האימון מציע תוכנית עבודה מובנית ומסודרת שבעזרת ליווי מקצועי נכון תוכל להוביל כל מאומן לעבר היעדים והמטרות שהוא מציב לעצמו. 

את הפריחה בענף הקואצ'ינג בישראל מרגיש היום כל מי שרוצה ליהנות מכל היתרונות הנהדרים של האימון אישי. השוק מוצף בשלל אפשרויות לתהליכים מהירים, איטיים, קצרים, ארוכים, אישיים, קבוצתיים, אונליין, או פנים אל פנים, מה שיוצר בלבול וקושי רב לבחור את הדרך והמאמן שנכונים לכם ביותר.  

כדי לעבור תהליך אימון אפקטיבי ופורץ דרך באמת, חשוב להיזהר מ-3 הטעויות שעלולות לקלקל לכם את ההצלחה:

1. זבנג וגמרנו – למרות הפיתוי, אל תבחרו באימונים קצרי מועד שמציעים לכם שינוי מהיר בחיים תוך פגישה או שתיים. קואצ'ינג הוא מסע תהליכי ממושך שדורש זמן. אימון משמעותי צריך לכלול לפחות 10 פגישות אישיות שבהן תוכלו לצמוח ולהבשיל. שינוי התנהגות דורש זמן כדי להיטמע בכם ולהפוך לחלק טבעי מתפיסת העולם החדשה שלכם. תנו לעצמכם את הזמן והמרחב שאתם צריכים כדי להתפתח באמת.

2. הבטחות מתוקות – העמידה ביעדי תהליך האימון תלוייה אך ורק בכם ובמחוייבות שלכם לשינוי. אל תבחרו במאמנים שמבטיחים לכם הצלחה משותפת בתהליך רק בזכות המחוייבות האישית שלהם אליכם. מאמן טוב יידע לרתום ולחייב אתכם לשינוי אמיתי ויעזור לכם לקחת אחריות מלאה על כל שלב בדרך קדימה. הצלחה אמיתית שתחזיק מעמד לאורך זמן, חייבת תמיד להיות כולה רק שלכם. 

3. אבחנה חדה – תהליך אימון אמיתי חייב להתבסס על איבחון רציני ומעמיק. אף מאמן לא יכול "לקלוט אתכם", "להרגיש אתכם", "להבין מה אתם צריכים", או לדעת "מה טוב בשבילכם", תוך מספר דקות קצרות בחרו אך ורק בתהליך קואצ'ינג מקצועי שמתחיל בשיחת איבחון שנמשכת לאורך פגישה שלמה וכוללת עשרות שאלות שיעזרו למפות את רמות התפקוד שלכם. אבחון אמיתי יסתיים בדו"ח מפורט שישקף בדיוק את המצב שלכם זאת מפת הדרכים של האימון שלכם שתאפשר לכם להגדיר את מדדי ההצלחה – אל תצאו לדרך בלעדיה.

מה החלום שלך?

"תנסו, מקסימום תצליחו", אומר בחיוך אלון גל, המאמן הלאומי, שעומד בראש חברת תות תקשורת ותוצאות שמציינת יותר מ-20 שנות פעילות ולמעלה ממליון וחצי איש שעברו בחברה אבחונים, מפגשים וסדנאות. "אנחנו משיקים מערכת איבחונים ייחודית בשם – Qmark (ציון איכות – Quality mark) וכחלק מגישת השפע שלנו מזמינים בכל חודש 100 אנשים לפתוח לעצמם אפשרויות חדשות ולהגיע לפגישת אבחון אצלנו ללא עלות.

 

בסוף פגישת האבחון תדעו מה הם 3 המרחבים שאתם נמצאים בהם ברמת תפקוד גבוהה כדי שתוכלו לתמוך ולשמר אותם ומה הם 3 התחומים שבהם רמת התפקוד שלכם נמוכה ויש צורך לבנות תוכנית עבודה חכמה שתשפר אותם". 

 

"שיטת Qmark הבלעדית של תות תקשורת ותוצאות היא בעיני מהפיכה אמיתית שמשנה עכשיו את פני תהליכי הייעוץ והאימון בארץ ללא היכר. זאת ההזדמנות של כל אחד להפוך את חייו, את התוצאות העסקיות שלו, או של הארגון שהוא מנהל ליעילים, משגשגים וכאלה שתואמים את החזון והמטרות שלו – כפי שהוא מעצב אותן. אני מאמין שלכל חלום יש תכנית עבודה – בואו נתחיל! מה החלום שלכם?"